Usuwanie szkodników drewna

Usuwanie szkodników drewna

Domy, obiekty sakralne i zabytkowe, antyki, dachy, palety i skrzynie transportowe.

Szkodniki drewna – zagrożenie dla drewnianych konstrukcji i mebli

Szkodniki drewna, takie jak drewnojady, termity, spuszczele czy kołatki, mogą wyrządzić trwałe szkody, jeśli zadomowią się w więźbie dachowej lub drewnianej podłodze budynku. Ich obecność może zwiastować pojawienie się mączki drzewnej, która ma postać żółtego proszku oraz widoczne w meblach lub konstrukcjach drewnianych otwory. Często jednak szkodniki drewna pozostają niewidoczne przez długi czas, co daje im możliwość trwałego uszkodzenia drewna. Jeśli podejrzewasz, że w Twoim domu pojawili się nieproszeni goście, skontaktuj się z nami.

Najczęściej występujące szkodniki drewna:
– drewnojady (potocznie i błędnie zwane kornikami),
– spuszczel pospolity,
– kołatek domowy,
– kołatek uparty,
– miazgowiec parkietowiec,
– krokwiowiec piłkorożny.

Szkodniki drewna, w odróżnieniu od korników, żerują na drewnie obrobionym, stąd można spotkać je na drewnianych paletach transportowych, skrzyniach lub antykach. Sposób żerowania poszczególnych szkodników drewna różni się między sobą. Na podstawie pozostawionych przez nie śladów możemy ocenić, z którym konkretnie owadem mamy do czynienia. Małe, okrągłe otwory mogą wskazywać na pojawienie się kołatka domowego, natomiast długie, drążone w drewnie korytarze – na obecność spuszczela pospolitego. Ważne jest, aby nie bagatelizować obecności szkodników drewna, które mogą stanowić realne zagrożenie dla konstrukcji drewnianych, a tym samym dla ludzi oraz narażać nas na straty finansowe.

Specjalistyczne preparaty czy fumigacja? Metody zwalczania szkodników drewna

Istnieje kilka skutecznych metod, aby trwale i skutecznie zwalczyć szkodniki drewna. Należą do nich m.in. impregnacja, iniekcja oraz fumigacja.

Impregnacja drewna polega na pokryciu drewna ochronną warstwą specjalistycznego preparatu (np. żelu Xilix), którego celem jest usunięcie i zabezpieczenie przed nawrotem szkodników drewna.
Iniekcja ciśnieniowa drewna to sposób, który opiera się na wtłoczeniu preparatu biobójczego do głębszych warstw drewna poprzez wywierconą siatkę otworów.
Fumigacja drewna to inaczej gazowanie, polega na rozpyleniu gazu w celu usunięcia szkodników – nawet z najbardziej niedostępnych miejsc.

Każda z tych metod zwalczania szkodników drewna może być wykonana jedynie po odpowiednim przeszkoleniu. Postaw na odpowiednio wykwalifikowanych fachowców!

Szkodniki drewna – zaufaj profesjonalistom

W sklepach z artykułami dla gospodarstwa domowego dostępnych jest wiele preparatów, które mogą pomóc pozbyć się szkodników drewna. Ich działanie może okazać się jednak niewystarczająco skuteczne i krótkotrwałe. Jeśli zmagamy się ze szkodnikami w swoim otoczeniu, najlepiej jest zwrócić się o pomoc do specjalistów. Wykorzystanie wiedzy, doświadczenia, profesjonalnego sprzętu oraz najwyższej jakości preparatów gwarantuje wysoką efektywność działań. Służymy fachowym doradztwem, a swoją pracę wykonujemy rzetelnie i terminowo.

Nasze certyfikaty, które zdobywamy podczas licznych warsztatów i szkoleń, to potwierdzenie naszych szerokich kompetencji. Wybierając specjalistów w branży zwalczania szkodników, masz pewność skuteczności usługi oraz satysfakcji.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Sprawdź nas na:
Call Now Button